top of page
  • Знакова система:

 

Є візуально-знаковий спосіб систематизації істотних для держави і суспільства структурних відмітних особливостей (як індивідуальних, так і видових) особи, колективу або територіально-історичної освіти. Система в цілому відображає об'єктивну міфологічність світосприйняття конкретного народу і ціннісну ієрархію його етики, будучи насамперед сукупним знаковим відображенням споконвічній етнокультурної традиції. 

 

Аксіоматика даної знакової системи, тобто непорушність традиційних західноєвропейських правил складання, опису та прочитання гербів, лягла в основу і геральдики російської, що сприйняла також і чужоземну форму практично всіх своїх знакових ланок. Але подальше використання чужоземних стереотипів не може відповідати історичним реаліям Росії, а тим більше що знаходиться у фазі надлому етнокультурної традиції великоросів. Осучаснення національної форми ключовим знаковим ланкам не порушує їхніх системоутворюючого значення та умов функціонування у великоросійському чи іншому російському національному гербі, але зводить всю геральдику країни в ранг самобутньої, що спирається на власний історико-культурний потенціал. 

 

Геральдика - вчення про герби, про правила їх складання і використання. Теоретична і практична геральдика систематизує і призводить до єдиних смисловим і естетичним канонам всю національно-державну символіку. Нерозривність понять національна та державна виникає з визначення нації як народу, який створив залежну від нього форму влади і має в своєму розпорядженні власну територію, межі якої в тій чи іншій мірі визнаються і поважаються іншими націями. Збереження незмінних і визнаних світовою спільнотою смислових зв'язків між знаковими ланками при набутті цими ланками національної художньої форми дозволяє розглядати геральдику в якості однієї з знакових систем конкретного народу, організованого в національну державу.

  • Таїнство Геральдики:

 

Ми звикли, що герб, це відмітний знак, насамперед, держави чи міста. Безумовно, це так, але лише як одна сторона медалі. Не можна забувати, що геральдика також широка за своїм діапазону застосування, як, наприклад, живопис. 

 

Якщо говорити про геральдиці як такої, на сьогоднішній день це серйозна допоміжна історична дисципліна, це наука, яка вивчає різні герби та емблеми.

В геральдику входить і колекціонування всього, що з нею пов'язано: марок, листівок, значків і т.д. 

 

Зародилася геральдика в середні століття в країнах західної Європи. Всі ми прекрасно знаємо, по фільмах і книгах, про лицарство. А лицаря важко собі уявити без щита з гербом. Власне герб і з'явився як певний знак, що дозволяє відрізнити одного воїна від іншого. В цьому була реальна необхідність, тому що у закутих у лати бійців осіб було не розгледіти. Так стали з'являтися якісь емблеми, які згодом назвали гербами. 

 

Щити були найзручнішим місцем, де можна було розмістити якесь зображення, що означає приналежність до одного війську або країні. Тому до цих пір герб від просто емблеми відрізняє форма у вигляді щита, в яку вписано зображення. Само слово «герб» походить від англійського «арм» - озброєння, обладунки. Коли таких зображень стало багато, з'явилося одне з напрямків науки, що вивчає і систематизирующее їх, - геральдика. При дворах королівських прізвищ стала вводитися спеціальна посада герольдмейстера, або герольда, у завдання якого входило складання гербів певного лицарського роду, вивчення цих гербів, правильне їх зображення, і, крім того, ведення родовідного древа, проведення лицарських турнірів. Тобто це був свого роду глашатай, який міг під час турніру тільки по зображенню на щиті розповісти все про людину, її роді і т.д. Згодом герби стали вивішуватися на замках, замки обростали різними будівлями, будинками ремісників, стали зароджуватися міста і, таким чином, герб ставав небудь родовим символом конкретного роду, або міський емблемою конкретного міста. На сьогоднішній день гербів налічується безліч.

© 2009-2023 ГЕРАЛЬДИЧНА ГІЛЬДІЯ Сайт створений на Wix.com

© Все права защищены
bottom of page